Abone Ol 

Ağaç Çeşitleri ve Türleri Özellikleri Nelerdir?

tarafından
45
Ağaç Çeşitleri ve Türleri Özellikleri Nelerdir?

Ağaç çeşitleri ve türleri özellikleri nelerdir? Elbette, birisinin bahçesinin görünüşüne hayran kaldığınızda, mükemmel bir şekilde biçilmiş çimler ve kompakt bir bütün oluşturmak için güzel bir şekilde birleştirilen ağaçlar ile en az birkaç durum vardı. Muhtemelen çok iyi görünen bir bahçeniz olmasını dilediniz ve en azından bir kez kendinize söz verdiniz, bunu bir gün mümkün kılacaksınız, aynı zamanda en sevdiğiniz ağaçlardan hangisini dikeceğinizi düşünerek güzel, bakımlı çimlerin üzerine çıkacaksınız. Bununla birlikte, belirli bir ağacı seçmeden önce bir kez daha düşünmeniz gerekebilir, çünkü hepsi çim dostu olmayacaktır. İşte herhangi bir hata yapmamak için çimlerinizin kesinlikle iyi geçineceği ağaçlara dair bir fikir.

Çin Fıstığı
Oldukça dayanıklı olması, bu şiddetli soğuk yerler dışında neredeyse tüm alanlar için evrensel olarak uygundur. Dalları ve yaprakları çimlere yeterince güneş ışığı verir, kök sistemi yüzeye zarar vermez ve bakımı oldukça kolaydır. Tercih ettiğiniz bir ağaç tepesi oluşturmak için dalları budayabilirsiniz. Bunun üzerine, Çin Fıstığı sizi çimlerinize güzel bir kontrast sağlayacak güzel kırmızı, turuncu veya sarı yapraklarla ödüllendirecek.

Karya

Hickory ağaç ailesinin bu üyesi birçok kez çim dostu olduğunu kanıtladı ve bahçenizde olmaması için hiçbir neden yok. Bununla birlikte, birçok çeşitte olduğu için, son bir seçim yapmadan önce bunları kontrol ettiğinizden emin olun.

Fildişi Kıvırma Ağacı

Bu ilginç görünümlü ve hızlı büyüyen yaprak dökmeyen ağaç genellikle 10 metre yüksekliğinde büyür ve bakımı oldukça kolaydır. Çin Fıstığı gibi, beyaz yaprakları ve tatlı kokulu çiçekleri sayesinde çok dekoratiftir. Ağaç tepesi, çimlerinize yeterli güneş ışığı sağlamak için minimum budama gerektirir. Aynı zamanda çok haşere ve hastalıklara karşı dayanıklıdır, bu da çim bahçeleri için mükemmel bir seçim olmasının bir başka nedenidir, ağaç budama uzmanlarından öğreniyoruz.

Doğu Redbud
Orman Hercai Menekşesi olarak da bilinen, bahçenizi zenginleştirecek ve aynı zamanda çimlerinizin eşit derecede güzelleşmesine engel olmayacak başka bir ağaçtır. Yapraklar, erken ilkbaharda mor / pembe çiçekler tarafından ilan edilen mor / kırmızıdan mor / yeşile renk değiştirir. Maksimum yüksekliği yaklaşık 10 metredir ve haşere ve hastalıklara karşı dayanıklıdır, bu nedenle sizi yıllarca şirkette tutacaktır.

Ağaç Türleri ve Özellikleri Nelerdir?

Gingko
Bu ağaç aynı zamanda çimleriniz için harika bir arkadaş olacaktır. Yüksekliği 25 metreye kadar çıkabilse de, dar üst kısmı çok fazla güneş ışığını durdurmaz ve çimlerinizin kolayca gelişmesine izin verir. Altın yaprakları onları estetik açıdan çekici kılıyor ve dinozorlar çağından beri Dünya’da bulunmaları onların direncinin ve uzun ömürlülüğünün kanıtı. Yapraklar sonbaharda bir kerede düşer, bu yüzden toplanması kolaydır. Aynı zamanda toprak için çok seçici değildir, bu da onları dünyanın hemen hemen her yerinde evrensel olarak uygulanabilir kılar. Bununla birlikte, kokuşmuş meyveleri nedeniyle dişi olanlardan kaçınmak için erkek ve dişi ginkgo ağaçları arasındaki farkı bildiğinizden emin olun.

Gördüğünüz gibi, çim bahçeniz için hangi ağacı seçtiğiniz önemli. Bununla birlikte, seçim geniştir ve yerine getirilmesi gereken bazı sınırlamalara ve gereksinimlere rağmen, sizi estetik olarak memnun edecek ve çimlerinize karşı dostça davranacak olanları kesinlikle bulabileceksiniz.

Çürük Ağaç Tedavisi