Abone Ol 

Bahçe Dekoru Örnekleri Kendin Yap

tarafından
40
Bahçe Dekoru Örnekleri Kendin Yap

Bahçe dekoru örnekleri kendin yap. bir ev ve bir daire arasında karar verirken, insanlar her zaman sessiz öğleden sonralarını geçirebilecekleri ve emeklerinin meyvelerinin tadını çıkarabilecekleri görkemli bir arka bahçeye sahip olmanın yeniliği gibi evlerin sunduğu tüm avantajları aramaya eğilimlidirler. Böyle yemyeşil bir bahçeye sahip olmak için sürekli emek olması gerektiği gerçeğine bakarken. başlamak için.

Ve bazen arka bahçelerimize hak ettikleri tüm ilgiyi vermek için diğer yükümlülüklerle boğuluyoruz. Sadece bahçelerin Kayıp Dünya haline geldiği o anda, bir daire almadığımız için pişmanlık duyuyoruz. İşler o kadar da kötü değil, her şey bir bütçeyle bile çözülebilir, o yüzden işe koyulup onları hayata döndürelim.

Dağınık çimen muhtemelen düşüncelerinizin son zamanlarda başka yerlerde olduğunun en belirgin işaretidir. İstediğiniz zaman çözebileceğiniz bir sorun gibi görünse de, çimleri çok fazla kesmeyi geciktirmeyin çünkü daha uzun süre kontrolden çıkıyor. Ne kadar yükselirse kökleri o kadar güçlenir, bu da biçme işiniz bittikten sonra yeni bitkilerin büyümesini bile zorlaştırır.

Düzensiz bahçeler için, seçiminiz el tipi bir çim biçme makinesi olmalı, klasik bahçeler ise normal olanla idare edilebilir. Komşunuzdan bir tane ödünç almak sorunu bir kez çözmelidir, ancak bahçenizin bakımlı olmasını istiyorsanız, haftada en az bir kez çim biçmelisiniz, bu nedenle sınırlı kaynaklarla çalışıyorsanız, kullanılmış biçme makinesi satın almak size iyi hizmet edecektir.

Yolları Temiz Tutmak
Biçme

Çim sorunu masadan çıktıktan sonra, muhtemelen döşemelerinizi yenilemeniz veya tamamen değiştirmeniz gerekecektir. İyi görünen malzeme aramanın yanı sıra, dayanıklılık, bakım kolaylığı ve fiyat noktası gibi denklem faktörlerini de dikkate almalısınız. Çakıl taşları ve mermerin bakımı nispeten kolaydır, ancak bu çözümü tercih ederseniz, daha sonra bazı yabani otlarla uğraşma riskiyle karşı karşıya kalırsınız.

Taş çok dayanıklıdır, ancak aynı zamanda en pahalı malzemedir ve çakıl en ucuz olsa da, en iyi uzun vadeli çözüm değildir. Tüm gerçekler göz önüne alındığında pratik ama çekici beton döşemeler, uygun fiyatlı, bakımı kolay ve çok fazla suistimale dayanabildikleri için en iyi seçenektir.

Bahçe Barakalarına Bakmak
Kulübe

Yeni bir kat boya uygulamak mümkün olsa da, kulübeniz tamamen yeni ve yaratıcı bir şekilde taze bir ceketle elden geçirilmelidir. Duvarlar kirliyse, sonuçlar istenmeyen olacaktır ve ahır iyi hazırlanmışsa boya daha iyi yapışacaktır, bu yüzden önce buna dikkat edin. Boyamak istemediğiniz alanları bantlayın ve içinizdeki Michelangelo’yu serbest bırakın.

Mavi bandın genellikle yüzeyden çıkarıldıktan sonra mevcut boyayı çıkarmayacağını unutmayın, bu nedenle bu türü kullanmanızı yürekten tavsiye ederiz. En iyi kalitede boyama için mümkün olan en iyi fırçaları kullanmalısınız, ancak maliyetleri düşürmek için farklı boyutlarda satın almaktan kaçınabilirsiniz ve döküldüğünüz daha fazla hasta daha iyi görünecektir, böylece birkaç kat uygulamaktan kaçınabilirsiniz.

Yukarıda bahsettiğimiz her şeyi yaptıktan sonra, bahçeniz çalışır durumda olmalı ve çiçek dikmek veya biraz gölge eklemek gibi isteğe bağlı özelleştirmeler için hazır olmalıdır. En önemli şey, artık sağlam temellere sahip olmanız ve istediğiniz yönde hareket edebilmenizdir. Önceki bahçe tasarımınızı geri yüklemek veya tamamen yeni bir şey denemek hayal gücünüze kalmıştır.