Abone Ol 

Eski Banyo Nasıl Yenilenir- Dekore Edilir?

tarafından
32
Eski Banyo Nasıl Yenilenir- Dekore Edilir?

Banyo, evde kolayca yaşlanan ve bozulan yerlerden biridir, çünkü sıklıkla kullanıldığı gerçeğinin yanı sıra, insanların içinde yaptıkları bazı şeyler kirlidir. Bu nedenle, tekrar yeni gibi görünmesini istiyorsanız, sadece electrodry halı temizliğinden daha fazlasını alacaktır; her köşesini temizlemede ısrarcı olmanız ve onu dekore etmede (veya yeniden dekore etmede) yaratıcı olmanız gerekir.

Ancak, eğer bilmiyorsanız, bu şeyler oldukça zor olabilir. Neyse ki, işte birkaç ipucu. Öyleyse okumaya devam et ve sonra banyonuza yeni bir soluk getirmeye başla.

Üstünü Örtün.
Renkli Banyo

Banyo genellikle nemlidir, bu nedenle boya veya duvar kağıdının kolayca soyulmasını ve çatlamasını bekleyin. Bunu yaptıktan sonra, onu hurdaya çıkarmanın ve yeni bir kat veya duvar kağıdı ile değiştirmenin zamanı geldi. İkincisine sahip olmayı seçerseniz, banyonuza yeni bir başlangıç yapmak ve aynı zamanda alçıpan hasarından korumak için üzerine mat beyaz veya sakin griler ve maviler boyayın. Gördün mü? Hem işlevsel hem de tasarım geliştiricidir.

Pastel’e Yeni Bir Hayat Vermek
Lüks Küvet

Eski pastel renklere sahip küvetiniz ve klozetiniz zaten eski moda görünebilir, bu yüzden muhtemelen onlardan kurtulmayı düşünüyorsunuz. Bununla birlikte, onları değiştirmek yerine, musluk ve sifon gibi metal parçalarını bronz renkli olanlarla değiştirebilirsiniz. Duvarlara eski kitaplardan ve dergilerden sanat baskıları, geri kazanılmış ahşap aksanlar ve grafik tasarımlı fayanslar koyarak karışık dönemlerden oluşan bir tema da oluşturabilirsiniz.

Aynalarınızı Güzelleştirmek
Banyo Aynası Tasarımları

Plaka cam aynanız zevkinize göre biraz fazla sıkıcı hale geldiyse, Venedik aynalarını denemelisiniz. 19. yüzyıl olabilirler, ancak sanatsal ve karmaşık çerçeveleri sayesinde hala oldukça popülerler. Başka bir alternatif süslü çerçeveli bir aynadır. Ancak, aynanızı değiştirmeden önce, aynayı takacağınız duvarı zımparaladığınızdan ve boyadığınızdan emin olun.

Öte yandan, aynanızı değiştirmenin çok fazla iş gerektireceğini düşünüyorsanız veya aynanız için daha modern ve kibar bir görünüm tercih ediyorsanız, mevcut aynanızın etrafına dekoratif kalıplama takabilirsiniz.

Kapılardan Perdelere
Duş Perdesi Fikirleri

Duş kapıları şık olabilir, ancak çerçeveleri aşınır ve gözlükleri çatlayabilir. Bunu yaptıktan sonra, onu değiştirmek zorunda kalacaksınız, ki bu pahalı ve zahmetli bir süreçtir. Bunu yapmak istemiyorsanız, tercihen kancaları olmayan ve cesur bir düz renge veya çarpıcı, basılı bir desene sahip olan bir duş perdesi için gidebilirsiniz.

Çok uygun fiyatlı ve kurulumu kolay olmasının yanı sıra, açık bırakıldığında banyo alanını da genişletiyorlar.

Kiremit Uzakta
Banyo Karoları Tasarımı

Fayanslarınız zaten çok fazla su hasarına maruz kaldıysa, bunları değiştirme zamanı gelmiştir. Bununla birlikte, tüm banyo zemininizi yeniden döşemek, tüm döşemenizi birkaç kırık için değiştirmenin pratik olmadığı gerçeğinden bahsetmek yerine, birkaç günlüğüne komisyondan çıkaracaktır.

Zemininiz için tamamen yeni fayanslara sahip olmanın buna değmeyeceğini veya buna değmeyeceğini düşünüyorsanız, hasarlı olanları boyayabilir veya üzerine jarse alan halısı koyabilirsiniz. Bununla birlikte, bunlar sadece geçici çözümlerdir, bu nedenle banyo zemininizi ne zaman yenileyeceğinizi ve fayanslara yapışıp yapışmayacağınızı planlamanız gerekecektir.

Çok fazla görünmeyebilir, ama banyonuzun nasıl göründüğü çok önemlidir. Ne de olsa siz ve ziyaretçilerinizin işlerini kirli bir yerde yapmak istemezsiniz.