Abone Ol 

Ev Dekorasyonu Kendin Yap

tarafından
41
Ev Dekorasyonu Kendin Yap

Yeni bir daire satın almayı planlıyorsanız, aralarından seçim yapabileceğiniz birçok konut projesi var. Kendiniz için bir konut seçerken tercihlerinize ve önceliklerinize uymalısınız. Sonunda evinizi satın aldıktan sonra, onu dekore etmek için zaman harcamanız gerekir. Temel ilkelerin farkında değilseniz, evinizi dekore etmek çok yorucu bir görev olabilir. İşte bu konuda size yardımcı olabilecek bazı ipuçları:

Duvarları boyamak, evinizin görünümünü ve hissini tazelemenin en çekici yollarından biri olabilir. Mekanınıza da uygun olan kişiliğinize bağlı olarak duvarların rengini seçmelisiniz. Örneğin, eğlenceyi seven biriyseniz, yeşil ve altın sarısı gibi parlak renkler kişiliğinize doğru şekilde uyacaktır. Doğada sakin ve sağduyuluysanız, gri ve mavinin tonları karakterinizi tamamlayacaktır. İstediğiniz görünümü bulamazsanız renklerle oynayın ve deney yapın. İstediğiniz zaman uygulanabilen ve değiştirilebilen duvar kağıtları ve duvar dekorları da mevcuttur.

Yeni Mobilya deneyin

Mumbai’de tamamen doğada döşenmiş ve kiralanabilen birçok konut projesi bulunmaktadır. Ancak tamamen yeni bir daire satın alıyorsanız, yeni mobilyalar denemelisiniz. Tasarruf mağazalarından, kullanılmış mobilyaları tereddüt etmeden kolayca satın alabilirsiniz. Mobilyaları, alanınıza doğru şekilde uyacak şekilde yenileyebilir ve yeniden boyayabilirsiniz. Bir dizi eşleşen mobilya yerine, benzersiz bir görünüm sağlayacak olan karıştır ve eşleştir seçeneğini deneyebilirsiniz. Mobilyayı bu şekilde edinme süreci de cebinizde bir delik açmayacaktır.

Dekoratif Depolama

Prabhadevi’nin lüks dairelerinden birinde kalıyorsanız, depolama alanınızı düzgün bir şekilde dekore etmeyi düşünebilirsiniz. İçi boş merkezlerinde birçok şeyi saklayabilen osmanlıları arayabilirsiniz. Raflar veya kasalar, kitaplarınızdan, cd’lerinizden, dosyalarınızdan, belgelerinizden vb. Başlayarak birçok şeyi kaydetmenize yardımcı olabilir. Rafı mutfakta tutmayı da düşünebilirsiniz, böylece bulaşıkları ve bulaşıkları doğru şekilde tutabilir.

Eski Mobilyaları Yenileyin

Çekici bir görünüm vermek için eski mobilyaları yenilemeyi deneyebilirsiniz. Yeni mobilyaları karşılayamıyorsanız, eski mobilyalarınızı her zaman tam bir makyajla yenileyebilir veya yeniden dekore edebilirsiniz. Sandalyelerinizin ve kanepelerinizin kumaşını değiştirebilir ve rengini değiştirmek için zeminleri lekeleyebilirsiniz. Yeni bir görünüm sağlamak için dolapların, kapıların ve pencerelerin rengini değiştirebilirsiniz. Sizin için hiçbir şey mümkün değilse, farkı görmek için evinizdeki mobilyaların yerini değiştirin.

Biraz Boya Asın

Evinizi dekore etmek için bazı sanat eserlerini, boya işlerini veya posterleri asabilirsiniz. Sanat eseri, odalarınızdaki duvarların ve mobilyaların rengine uygun olacak şekilde akıllıca seçilmelidir. Çıplak duvar çok sıkıcı göründüğü için, duvarlarda en azından küçük sanat eserlerini deneyin.

Favori Resim Ekle

En sevdiğiniz resimlerin yardımıyla anılarınızı sıkı tutabilirsiniz. Sadece onları çerçeveleyerek duvarlara eklemeyi deneyin. Birçok fotoğrafı büyük bir çerçeveye ayırabilir ve ardından kolajı duvara asabilirsiniz.

Bunların yanı sıra yüzen rafları ve evinizdeki yaratıcı aydınlatmayı da deneyebilirsiniz. Perdeleri, paspasları veya halıları eşleştirmek odanızın görünümünü değiştirmede de yardımcı olabilir. Mükemmel bir görünüm için zeminlerde dekoratif halılar da kullanabilirsiniz.