DEKOR HOME

Ev Düzenleme Fikirleri 2022

Evinizin cennet gibi görünmesini sağlamak için harika organizasyon fikirleri çok azımız, zaman zaman örgütlenme alışkanlıklarımız hakkında biraz OKB alma eğiliminde olduğumuzu kabul etmekten hoşlanıyor. Ne de olsa, neden bir ev kaçmak için düzenli, iyi organize edilmiş bir sığınak olmasın? İçinizdeki temiz ucubeyi tatmin etmek ve bu süreçte cennet gibi görünen evinizi terk etmek için harika organizasyon fikirlerinin bir listesini hazırladık.

Evinizi organize etmek pahalı olmak zorunda değildir. Ayrıca çok fazla zaman almak zorunda değil. Yapmanız gereken, sahip olduklarınızdan en iyi şekilde nasıl yararlanacağınızı öğrenmektir.

Dağınıklığı ve dağınıklığı sevmiyorsanız, sonunda zanaatınızın köşesini temizlemeyi umuyorsanız ya da sadece temiz bir eve sahip olmak istiyorsanız, akıllı önerilerimize bir göz atın.

Kutuları Yaratıcı Bir Şekilde Kullanma
Yaratıcı Kutular

Günümüzde kutular delicesine güzelleşti. Çeşitli boyutlarda, şekillerde ve renklerde gelirler ve yatak odanızdan oturma odanızdaki kitaplığa kadar her yerde kullanılabilirler. Bunları üst üste istifleyin, içinde ne sakladığınızı bilmek için etiketleri kullanın veya renkleri ve desenleri karıştırıp eşleştirin. İşlerin biraz sinirli olmasını mı yoksa tek renkli hayranı olup olmamanız size kalmış.

Şarap raflarının bu kadar pratik olabileceğini kim bilebilirdi? Elbette, bunları amaçlanan amaçları için kullanabilirsiniz. Ancak şaraba o kadar düşkün değilseniz, onları ideal havlu depolama çözümleri olarak ikiye katlamayı seçebilirsiniz. Havlularınızı boş şişeler veya diğer dekoratif öğelerle değiştirdiğinizde özellikle güzel şarap rafları harika görünebilir.

Alternatif olarak, boya kalemlerini ve diğer yazı gereçlerini güzel ve düzenli tutmak için şarap raflarını kullanabilirsiniz.

Kasaları Yeniden Tasarlamaya Cesaret Et

Özellikle kurnazsanız, kitaplıklar veya raflar oluşturmak için kasaları her zaman kullanabilirsiniz. Ancak, herkes çekiç ve çivi kullanamaz. Bu durumda, güzel bir pastel renk bulun, birkaç sandık boyayın ve üst üste istifleyin. Ayakkabı, havlu ve hatta oyuncak düzenlemek için harikalar.

Nadiren kullandığınız şeylerin çoğunu saklamak için çatı katınızı kullanın. Tabii ki, toz bir sorundur, bu nedenle büyük olasılıkla sağlam plastik kaplara ve ev saklama kutularına ihtiyacınız olacaktır. Basit bir çözüm, tavan arasında basit ahşap bölücüler oluşturmak ve renk kodlu plastik kapları orada saklamaktır. Bu şekilde, her bir kabın içinde ne olduğunu bileceksiniz. Elbette, başka bir seçenek de etiketleri kullanmaktır, ancak hepimiz renk kodlamanın çok daha eğlenceli olduğunu kabul etmeliyiz!

Başka bir seçenek de bu plastik kapları tavan saklama kapları olarak kullanmaktır, ancak bu biraz daha zor olabilir.

Korkunç Dolap: Akıllı Çözümler

Birçok ev uygun bir dolaptan yoksundur (ya da daha kötüsü, tamamen bir dolaptan yoksundurlar). Öyle olsa bile, sıfırdan bir tane inşa etmek pahalı olabilir, bu yüzden akıllı çözümlere ihtiyaç vardır. Bir fikir, en güzel eşyaları (şapka, ayakkabı, çanta ve güneş gözlüğü gibi) saklamak için kitap rafları kullanmaktır.

Değilse, dekoratif banklar mükemmel bir çözümdür (ve neyse ki, antika mağazalarında ucuzları takip edebilir ve onları biraz yenileyebilirsiniz).

Başka bir harika fikir, yeniden tasarlanmış gövdeleri kullanmaktır. Neyse ki, tüm şekil ve boyutlarda geliyorlar. Şanslıysanız, boyayabileceğiniz ve komodinler (saklama kutuları olarak ikiye katlanan) veya tabletler olarak kullanabileceğiniz ahşap olanları bile bulabilirsiniz.

Dikey olarak çok fazla alan kullanmak istiyorsanız ayakkabı rafları da harika çalışır. Şemsiyelerden gazetelere veya ayakkabılara kadar her şeyi saklayabilirsiniz. Yine de, sıkıcı şeylerin çekici olmadığını unutmayın, bu yüzden renk ve doku kullanmaktan çekinmeyin.

Kolyelerinizi ve küpelerinizi sağlam askılara asın veya mücevher vitrininizi oluşturun.

Mutfağınızı Düzenlemek için Harika Fikirler

Bazıları mutfağın bir evin kalbi olduğunu ve dürüst olmak gerekirse oldukça doğru olduğunu söylüyor. Mutfağınızı düzgün bir şekilde organize etmek, tüm eviniz için zemin hazırlamanıza yardımcı olacaktır. İdeal olarak, öğeler kullanıldıkları yere yakın saklanmalıdır.

Eğer bir Tupperware hayranıysanız, eminim hepsini organize etme konusunda adil bir payınız olmuştur. Özellikle kapakları. Ama zekice çözümler var ve bulduğum en iyi sonuç: metal CD rafları. Harikalar yaratıyorlar. Kapakları kolayca saklamak için bunları kullanın, arkadan öne doğru ilerleyin. Daha küçük olanlar ön tarafa gelir, böylece tüm kapaklarınız hakkında fikir sahibi olursunuz.

Buzdolabını organize etmek birincil endişeniz olmalı ve göz önünde bulundurmanız gereken bazı noktalar var. Bazı gıdalar özellikle hassastır. Örneğin yumurtalar sabit bir sıcaklıkta tutulmalıdır. Bu nedenle, onları asla kapıda tutmayın. Meyve ve sebzeler, nemin daha düşük olduğu çekmeceye aittir. Süt, peynir ve diğer süt ürünleri en soğuk olduğu yerde buzdolabının arkasında saklanmalıdır.

Ayrıca, yemek kitapları kullanıyorsanız, onları elinizin altında tutmaya çalışın, ancak müdahale edecek kadar yakın değil. Bunları dekorasyon olarak kullanabilir veya tatil yemek takımlarıyla birlikte saklamayı seçebilirsiniz.

Bir yandan gözlükler hassas bir konudur, çünkü çoğu zaman kendinizi en garip zamanlarda daha fazla gözlüğe ihtiyaç duyuyorsunuz. Genelde sadece bir veya iki bardak kullanırsınız, ancak aniden konuklar gelir ve kendinizi gözlüksüz bulursunuz. Bir çözüm onları baş aşağı saklamaktır. En iyilerini her zaman süslü yemek takımlarınızla birlikte oturma odasında saklamayı seçebilirsiniz.

Çifte amaca hizmet etmek için cam kavanozları seçin: mutfağı dekore ederken çeşnileri, spagettiyi veya diğer temel eşyaları akıllıca saklayın.

Özellikle küçük mutfaklarda, belirli öğeleri kasıtlı olarak dışarıda bırakarak alanı en üst düzeye çıkarmaya çalışın. Örneğin, kesme tahtaları tezgahlarınız için katman olarak kullanılabilir. Harika görünüyorlar ve mutfağınıza rustik bir görünüm kazandırıyorlar.

Ama unutma, yapman gereken bir şey var: declutter. Çoğumuzun kullanmadığımız o kadar çok şeyi var ki. Spatulalar, kullanılmayan kesme tahtaları, tabaklar, eski aletler: böyle şeylerin gitmesi gerekiyor. Bir aydır kullanmadıysanız bir şeyleri attığınızdan emin olun. Büyük bir fark yaratacak.

Evinizi organize etmenin anahtarı yaratıcılıktır. Sahip olduğunuz alana bağlı olarak harika çözümler üreteceksiniz. Tabii ki, internet ustaca fikirlerle dolu, bu yüzden en iyi neyin işe yarayabileceğini bulmak için sörf yapmaya devam ettiğinizden emin olun!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button