Abone Ol 

Ev Süsleme Dekorasyon Fikirleri

tarafından
44
Ev Süsleme Dekorasyon Fikirleri

Evinizin farklı bölümlerini dekore etmek için sık sık dışarı çıkarsınız. Asıl amacınız, kullanılabilir alanları mümkün olduğunca en üst düzeye çıkarmak ve boş alan bırakmamaktır. Bilmediğimiz şey, duvarlar veya mobilyalar arasındaki küçük boşlukları fark etmeyi de unutmamız ve zamanla sıkıcı görünebilmeleridir.

Evinizi aşırı doldurmadan bu ücretsiz parçaları nasıl tasarlayabileceğinizi soruyorsanız, ipuçları için okumaya devam edin!

Evde bir merdiveniniz varsa, bu potansiyel alanı nasıl dolduracağınızı merak etmişsinizdir. Köşeye, tercihen göz alıcı süslemelere sahip, kavisli bir kanepe yerleştirin. Görünümü tamamlamak için çok renkli yastıklar ve bir cam orta masanın yanı sıra ev süsleme orta boy bir resim ekleyin.

Yatağının Ayağı Yatak Odası Dekor Fikirleri

Mini ofis görevi görebilecek küçük bir masa yerleştirerek yatağınızın kenarını kullanışlı bir şeye dönüştürebilirsiniz. Sadece uyurken atılabilecek nesnelerden uzak tutmayı unutma. Ayrıca bir masa yerine döşemeli sırtsız bir sandalye veya belki de eşyalarınızı saklayabileceğiniz ahşap bir ‘hazine sandığı’ koyabilirsiniz.

Kitap Raflarının Önü
Kitaplık Tasarımları

Daha rahat bir okuma deneyimi için, peluş kanepeleri ve sandalyeleri rafların önüne koyabilir ve yürüyüş için yeterli alan bıraktığınızdan emin olabilirsiniz. Zeminden tavana kadar uzanan raflarınız veya birden fazla kitap seçimi için kullanılabilecek kitap arabalarınız varsa bir merdiven de yerleştirebilirsiniz.

Giriş yolu
Giriş Yolu Tasarımı

Resimleri veya fotoğraf çerçevelerini asarak bir girişteki boş duvar alanlarını süsleyin. Ayrıca karmaşık detaylı bir makyaj aynası monte edebilir veya eşit aydınlatma için bardak ışıkları takabilirsiniz. Duvara, tercihen rengine uygun, yüksek ince dikdörtgen bir masa bastırın. Üstüne bir vazo ya da hoşunuza giden başka bir mobilya koyun.

Bir Pencerenin Önü
Evlerin Ön Cam Tasarımı

Pencerenizin önüne bir sandalye veya küçük, rahat bir kanepe yerleştirerek okurken veya meditasyon yaparken bölgenizi talep edin. Pencereye yeşillik veya çiçek ekleyerek rahatlatıcı bir görünüm verin; yaratıcı olun ve tencere yerine ev süsleme renkli kupalar kullanın. Cam yoksa, sırf perdeleri asın.

Koridor
Koridor Tasarım Fikirleri

Düz renklerde dar mobilyalar kullanarak koridorunuzun daha geniş görünmesini sağlayabilirsiniz. Minimalist veya basılı bir tasarım isteyip istemediğinize bağlı olarak seçiminize bağlıdır, ancak temel amaç koridorunuz için temiz ve iyi aralıklı bir görünüm sağlamaktır. Orta boy sandalyeler veya masalar gibi stratejik mobilyalar veya duvarlara antika tablolar yerleştirin. Daha klasik bir tasarım istiyorsanız, koridoru bir halı ile örtmeyi ve temasını tamamlayacak bir avize seçmeyi tercih edebilirsiniz.

Dolapların Üstünde
Dolapların Üstündeki Fikirler

Bu, evinizdeki tüm asma dolaplar için geçerlidir. Yüzeydeki tozun tozunu alarak ve bu parçalar sık sık temizlenmediğinden çevreleyen duvarı temizleyerek başlayın. Vazoları, ince porselenleri veya sergilemek istediğiniz diğer koleksiyonları dolapların üstüne koyun. Onları boyuta, renge veya istediğiniz herhangi bir şekilde düzenleyin.

Kapıların Ön Panelleri
Kapı Paneli Dekorasyonu

Kapılar bir odaya girmeden önce görülebilecek ilk kapılardır, bu yüzden onları da biraz oynamanız çok önemlidir. Rüzgar çanlarını, rüya yakalayıcıları veya kapınızın görünümünü artırabilecek herhangi bir şeyi asabilirsiniz. Yatak odası ev süsleme kapıları için dekoratif çıkartmalar koyabilirsiniz. Daha sofistike bir görünüm istiyorsanız, bir tamirciden kapınızın bir kısmını kesmesini ve alanı seçtiğiniz desenle vitray bir pencere ile doldurmasını isteyin.

Özel Alanlar Ayarlama
Küçük alanları göz ardı etmeyin, çünkü evinizin en önemli noktaları haline gelebilirler! Bazen tek yapmanız gereken mobilyaları yeniden düzenlemek, böylece evinizin etrafına eşit olarak dağıtılacaktır. Tasarım planlarının iyi sonuç vermesi için her şeyi dengeli tutmayı unutmayın. Şimdi etrafınıza baksanız iyi olur, dekorasyona değer bir alan bulabilirsiniz!