Fındık Fiyatları 2022

Fındık fiyatları üreticilerin gündeminde yer alıyor. Korona virüs salgını tüm dünyada ekonomik sıkıntılar yaşatırken üreticiler fındık fiyatlarının yükselmesini bekliyor. Peki, Fındık fiyatları ne kadar oldu? 2021 İl il fındık fiyatları nelerdir?

Kış döneminden sonra fındık fiyatları yükselmesi ve üretilen fındığın kaliteli olması için üreticiler ciddi bir hazırlık içindedirler. Fındık Fiyatları‘ndan önce Fındığın yararı nelerdir ona bakmak daha doğru olacaktır diye düşünüyoruz.

Fındık
Fındık

Fındık Faydaları Nelerdir?

Çiğ fındık tüketimi insanı tok tutması ve sağlıklı olması nedeniyle uzmanlar tarafından sıklıkla öneriliyor. Çiğ fındıklar, kavrulmuş fındıklara oranla iki kat fazla antioksidan içermektedir.

1-Yaşlanmayı Engeller

(Fındık Fiyatları)

Fındıkta bulunan antioksidanlar, cildinize zarar verebilecek serbest radikallerle mücadele ederek, cildin daha sağlıklı görünmesine yardımcı olur.

2-Kabızlığı Önler

(Fındık Fiyatları)

Fındık iyi bir lif kaynağıdır. Bu nedenle vücuda alınan lif kaynakları midenin düzenli çalışmasını sağlayarak ishal ve kabızlık problemlerini ortadan kaldırmaktadır.

3-Kolestrolü Düşürür

(Fındık Fiyatları)

Fındığın içinde bulunan sağlığa faydalı yağlar sayesinde kolestrolü sağlıklı seviyelerde tutmaya yardımcı olur.

4. Beyin Sağlığını Korur

(Fındık Fiyatları)

Fındık içerisinde proantosiyanidinler, kuersetin ve kaempferol gibi fitokimyasal maddeler bulunur. Bu maddeler beyin sağlığı açısından önemli büyüktür, ve beyin sağlığımızın korunmasında yardımcı rol oynamaktadırlar.

5. Diyabet Riskini Azaltır

(Fındık Fiyatları)

Diyabet hastaları günlük diyetlerine fındık eklediklerinde glukoz intoleransında iyileştirme görülmüştür. Fındık lifli bir besindir. Lif sadece sindirimi değil, aynı zamanda kan şekerini dengeleyerek diyabet riskini ortadan kaldırır.

6-Bağışıklık Sistemini Güçlendirir

(Fındık Fiyatları)

Fındık E vitamini açısından zengindir. E vitamini ise bağışlık sisteminin güçlenmesi ve sağlıklı çalışması için büyük rol oynamaktadır.

7-Tokluk Hissi Verir

(Fındık Fiyatları)

İçinde bulundurduğu lifler sayesinden tokluk hisse vermektedir. Buda aşırı ve sağlıksız beslenmenin önüne geçmek için sağlıklı bir adım olarak görülebilir.

Fındık Fiyatları’nı buradan takip edebilirsiniz. 

 

Başa dön tuşu