BİLGİPara Kazanma

Otomat İşi Yaparak Para Kazanmak

Otomat İşi Yaparak Para Kazanmak

Otomat işi yaparak para kazanmak aslında çok avantajlı bir seçim. Çünkü bu işin kurulumu için maliyetli bir alt yapı gerekmemektedir; elinizde 2000-3000 lira gibi bir para bile varsa bu işe başlayabilirsiniz. Otomat işine başlamak ve otomat işi yaparak para kazanmak istiyorsanız önce bunu ek iş olarak yapmanız faydalı olabilir.

Otomat İşine Başlamak

Otomat işine başlamak için çok iyi bir strateji belirlemeniz gerekirr. Bu stratejiyi belirlemek için birkaç konu hakkında araştırma yapıp bilgi sahibi olmanız gerekecektir.

  • Konum

Otomat makinelerinden para kazanmak istiyorsanız ilk olarak doğru konumu bulmanız gerekiyor. Otomat makineleri için farklı lokasyonlar düşünülebilir. Mesela okullar, hastaneler, AVMler, metro istasyonları gibi; yani insan yoğunluğunun çok olduğu mekanlar. Ama burada da düşünülmesi gereken konu bazı otomatların büyük firmalara ait olmasıdır ve onlara rakip olma riskine girmeden konum seçimi yapmalısınız, yani otomat işi yaparak para kazanmak istiyorsanız böyle bir riske girmemenizi tavsiye ederiz. Başka bir mesele de otomatı koyacağınız konuma yüzde veya kira vermeniz gerekecektir ki genelde %10-%20 arası olmaktadır bunu düşünüp araştırarak konum seçmenizde fayda var.

  • Otomat Türü

Otomat çeşitleri artık eskisinden çok daha fazla. Covid-19 salgınından sonra zahmetsiz ve hijyenik bir alışveriş olarak otomatlardan para kazanmak oldukça yaygınlaştı. Artık sadece içecek ve atıştırmalıkları kapsamıyor ve bu yüzden bu işe başlamak için önce hangi otomat türünü istediğinize karar verip ona göre bir yol çizmelisiniz.

  • Otomat Firması

Otomat işi yaparak para kazanmak istiyorsanız hangi firmadan otomat makinesini alacağınız da önemli. Çünkü garanti, bakım ve tamir işleri ilk başta firma tarafından belirlenmezse daha sonra mali açıdan zorluklar yaşayabilirsin. Tabi başka bir yandan da toptan mı, siteden mi yoksa ikinci el pazarından mı alacağınıza da karar vermelisiniz.

  • Otomat Özellikleri

Otomat makineleri seçim aşamasında, makinenin özelliklerine dikkat etmelisiniz. Para Üstü Verebilmesi,sesli veya dokunmatik Kullanılabilmesi, temassız kartlar ile kullanılabilmesi, ürünler azaldığında uyarı verebilmesi, kredi kartı kullanımına açık olması ve ürün çeşitliliği sunabilmesi , bu işe başlamak için dikkat etmeniz gereken özelliklerdendir.

  • Kitle

Otomat işinden para kazanmak istiyorsanız karşınızdaki kitleyi tanımanız gerekir. Onların sosyo-ekonomik durumunu gözlemleyip ihtiyaçlarına göre bir ürün sunmalısınız.
Bunları göz önünde bulundurup, önce tek bir makine ile başlamakla otomat işi yaparak para kazanmak kolay olabilir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu