BİLGİGENEL

Oyun Oynayarak İngilizce Öğren

Oyun Oynayarak İngilizce Öğrenmek

İngilizce öğrenmek bazı insanlar için keyifli olsa da bazıları için oldukça sıkıcı olan bir serüvendir. Özellikle de İngilizce öğrenmeye yeni başlamış olan öğrenciler için saatlere süren gramer dersleri ve ödevler İngilizce öğrenmeyi daha da zorlayacak olan sürece doğru götürmektedir. Bu yüzen daha keyifli hale gelmesini sağlamak için oyun oynayarak İngilizce öğrenmek daha mantıklı gelmektedir. Bu oyunlar ile İngilizce öğrenmek daha keyifli ve eğlenceli hale gelmektedir. Her yaştan insanın İngilizceye olan ilgisi ve merakı bu şekilde daha çok artmaktadır.

Influent İle İngilizce Öğrenmek

images 3

Eğer istediğiniz özellik kelime dağarcığınızı geliştirmeye yönelik olacaksa bu oyun tam size göre. Bu oyunda sözlü ve yazılı olarak size söylenmekte olanlar nesneleri arayıp bulmanız gerekmektedir. Birçok farklı nesne ve kelimenin bulunmasını gerektiren bu oyunla kelime dağarcığınız son derece iyi şekilde gelişecektir.

The Sims İle İngilizce Öğrenmek

images 4

Dünya üzerindeki pek çok insan tarafından ilgiyle oynanmakta olan bu oyun ile İngilizcenizi geliştirmek sizin elinizde. Oyun sizlere kendi karakterinizi yaratma ve iplerin tamamen sizin alinizde olduğu bir ortam sunmaktadır. Oyunda çok fazla İngilizce kelime ve cümleyle karşılaşacağınız için İngilizcenizde büyük oranda gelişme göstermektedir. Nasıl İngilizce öğrenebilirim? Diyenler için en etkili ve eğlenceli yöntemlerdendir.

Papers Please İle İngilizce Öğrenmek

images 5

Bu oyunda hayatta kalmaya çalışan bir gümrük memurunu canlandırmaktasınız. Bu mücadeleyi bir aile vermektedir. Oyunda sınırı geçmeye çalışanların pasaportlarını inceleyerek birçok İngilizce kelimeyle karşılaşmaktasınız. Bu sayede İngilizce öğrenmek daha pratik ve kolay bir hal almaya başlamaktadır.

Civilization İle İngilizce Öğrenmek

images 6

Strateji oyunlarını sevenler için bu oyun birebir. İngilizce öğrenmek için yöntemler içersinden bu oyunu da tercih edebilirsiniz. Oyunda seçeceğiniz bir medeniyeti taş devrinden uzay çağına kadar taşımaya çalışacaksınız. Tarihin engebeli yollarından geçerek başarılı şekilde bunu tamamlamalısınız. Bu oyun ile birden çok İngilizce kelime ile karşılaşmak mümkün.

Herkesin istediği şey belki de oyun oynayarak İngilizce öğrenmek olmalı. Çünkü zahmetli ve zor görünen bu aşamayı oldukça kolay ve eğlenceli hale getirmek daha çok tercih edilmektedir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu