EkonomiGENEL

Sicili Bozuk Olana Kredi Veren Bankalar 2022

Sicili Bozuk Olana Kredi Veren Bankalar 2022. Acil nakit ihtiyacı olan vatandaşlarımız bankalardan kredi almak isterler. Fakat bankalar sicili bozuk kişilere kredi vermek istemezler. Peki kara listede olanlara, sicili bozuk borçlulara kredi veren bankalar hangileri? Nasıl kredi alınır? Yazımızda sizler için sicili bozuk olana kredi veren bankaları derlerdik.

banka puanı
banka puanı

Sicili Bozuk Olana Kredi Veren Bankalar

Dünyanın her bölgesinde olduğu gibi ülkemizde de insanların yoğun olarak kullandığı krediler ve kredi kartları, vatandaşlara kolaylık sağlar. Kredi kullanmak isteyen ya da  Kredi kartı sahibi olmak isteyen herkes bu ürünlere kolayca ulaşamamaktadır. Sebebi ise geçmişten gelen ödenmeyen kredi ya da kredi kartından dolayı bozulan banka sicilidir. Kredi sicili bozuk olan vatandaşlar, bankalarda genellikle destek alamazlar. Bu sebeple en kolay kredi kartı veren bankalar yoğun bir şekilde araştırılıyor. Peki hangi bankalar kolay kredi fırsatı sunuyor? İşte sicile bakmadan kredi kartı veren bankalar!

Kredi Sicili Nedir? Sicili Bozuk Olana Kredi Veren Bankalar

Kredi Kayıt Bürosu  (KKB) kısaltması altında, puanlama sistemi düşük olan vatandaşlar kredi kartı kullanma konusunda ciddi sıkıntı yaşamaktadırlar. Bu durumda banka puanlama sistemi olan findex raporunuzu yükseltmeniz gerekmektedir. Findex nedir? bu konudan detaylarını öğrenebilirsiniz.

Bankalar Birliği
Bankalar Birliği

Kredi Notu Nasıl Öğrenilebilir?

Kredi Notumuzu takip ederek finansal durumumuzu ve kredi sicilimizin ne durumda olduğu öğrenebilirsiz. Ve kredi notumuza göre finansal planlamalarımızı yapabiliriz. Peki kredi notumuzu nasıl öğrenebiliriz?

Kredi notumuzu öğrenmenin iki yolu bulunmaktadır.

1- Bankaların mobil uygulaması yada internet bankacılığına giriş yaparak belli bir ücret karşılığında kredi notu sorgulama bölümünden sorgulayabiliriz.

2-Findeks sitesi üzerinden giriş yaparak belli bir ücret karşılığında kredi notumuzu sorgulayabiliriz.

Kredi Notu Nasıl Yükseltilir? Sicili Bozuk Olana Kredi Veren Bankalar

Kredi notunun bankalar açısından ne kadar önemli olduğunu artık bilmeyenimiz yoktur. Kredi notu iyi olan vatandaşlar açısından kredi çekme kredi kartı kullanma gibi problemler bulunmaz. Fakat kredi sicili bozulmuş vatandaşların bankaların ürünlerinden faydalanabilmesi için kredi notunu bir şekilde düzeltmesi gerekmektedir. Kredi notu yükseltmek için yapılması gerekenler şu şekilde sıralanabilir.

 • Bankalara olan borçlarınızı kapatın.
 • aynı anda birden fazla ürün başvurusunda bulunun.
 • Başvurularınızı mobilden değil direkt olarak şubeden yapın.
 • Asgari ödeme tutarını kaçırmayın ve düzenli olarak ödeyin.
 • Aktif olan kart veya kredinizi düzenli ödemeye çalışın.
 • Hiçbir banka ürününüz yok ve bankalarda vermiyor ise bir tanıdığınızdan ek kart çıkartarak düzenli olarak kullanıp ödeyin.

Kredi Notu Nasıl Yükseltilir? Konumuzu okuyarak bu konuda daha detaylı bilgi alabilirsiniz.

Peki Findeks Notu Düşük Olana Kredi Veren Bankalar Hangileridir?

kredi notu
kredi notu

Kredi notunuz düşük ise kredi veren banka bulmanız çok zordur. Fakat kredi kredi notu düşük olanlara kredi kartı veren bankalar mevcuttur. Bu bankalardan kredi kartı alarak yan ürün olarak kredi çekebilmeniz mümkündür. Bu neden le kredi kartı veren bankaları bilmenizde fayda olacaktır. Bu bankaları şu şekilde sıralayabiliriz. Fakat günümüz şartlarında değişiklik gösterebilirler.

 • Vakıfbank
 • Ziraat bankası
 • ING bank
 • TEB
 • Deniz bank
 • Yapı kredi bankası
 • Garanti bankası
 • Burgan bankası
 • İş bankası
 • HSBC bankası
 • ONB finans bank

İlgili bankalardan kredi notunuz düşük olsa dahi  500 TL ile 1.500 TL aralığında kredi kartına başvurarak kredi kartı talep edebilirsiniz.

ODEABANK TAN SİCİLİ BOZUK OLANLARA KREDİ

36 aya varan, sicili kötü olanlara kredi veren bankalardan biride Odeanbank’tır. Eğer kara listeye düştüyseniz veya siciliniz bozuksa, köklü olarak bilinen bankalar yerine, daha yeni yeni müşteri kitlesi toplamaya çalışan yeni bankalara müracat ederseniz kredi alabilme şansınız artar.

ZİRAAT BANKASINDAN SİCİLİ BOZUK OLANLARA KREDİ 

Köklü bankalar arasında sicili bozuk olana kredi veren bankalar arasında ön planda olan Ziraat Bankası, pandemi döneminde bireysel destek ihtiyaç kredisi altında 3 bin, 5 bin, 7.5bin ve 10 bin liraya kadar 6 ay ödemesiz düşük faizli krediyi müşterilerine sunan bankalardan biriydi.

Ziraat Bankasının bir diğer artı yönü ise bankaya ek gelir göstererek, (mesela kira geliri gibi) kredi çekme şansınızı arttırabilirsiniz.

BURGAN BANK TAN SİCİLİ KÖTÜ OLANLARA KREDİ 

Uzun yıllardan beridir hizmet veren, ancak adını çok duyuramayan köklü bankalardan biri olan Burgan Bank, sicili bozuk olanlara kefilsiz, hızlı bir şekilde dijital olarak kredi vermektedir.

Eğitim, sağlık, evlilik gibi konularda özel olarak kredi veren Burgan Bank tan hemen kredi başvurusu yapmanız için, Burgan.com.tr adresinden online olarak başvurabilirsiniz.

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu