Abone Ol 

Yastık Desenleri Ne Anlam İfade Ediyor?

tarafından
39
Yastık Desenleri Ne Anlam İfade Ediyor?

Yastık ve kanepe desenlerini karıştırma rehberi. Ev dekorasyonu söz konusu olduğunda, kimse monotonluğu sevmez. Bir renk veya aynı desenlerle dolu bir odanın tamamı son derece sıkıcı olabilir. Kanepeler için yastıklar atmak ve kanepeler için atmak gibi öğeler sıkıcı engelleri kırmanın ve tüm odayı minimum çaba ve masrafla yükseltmenin iyi bir yoludur. Ancak, göründüğü kadar basit değildir. En ufak bir yargılama hatasıyla, tüm odayı dağınık ve rahatsız edici hale getirebilirsiniz.

Hatayı önlemek için, renkleri ve desenleri karıştırmanın altın kuralı hakkında bilgi edinmeniz gerekir. Kanepeler ve kanepeler için çok çeşitli lüks yastıklar ve atmalar sunan bir şirket olarak, bu alanda uzmanlığa sahibiz. İşte uzmanlarımızın sizin için sahip olduğu birkaç değerli ipucu.

Altın Sayıyı Hatırla
Altın Yastık

Karıştırma kalıpları söz konusu olduğunda, üç altın sayıdır. Tasarım ve dekor uzmanları, tek sayı yerleştirmenin gözler için daha hoş ve doğal göründüğü konusunda hemfikirdir. Bu nedenle, tek bir kanepeyi dekore ederken bile, görünümü tamamlamak için dekoratif bir yastığa ve farklı bir desen veya stilde lüks bir atışa sahip olduğunuzdan emin olun.

Düz Renk Desenleri
Düz Renk Yastıklar

İlk kuraldan ilerlerken, bir örneğimizde kanepe olan en baskın tasarıma odaklanmanız gerekir. Yani, düz renkli bir kanepeniz varsa, doğal olarak hemen hemen her deseni seçme özgürlüğüne sahipsiniz. Bununla birlikte, gitmenin en iyi yolu, aynı taban rengine ve birkaç tane daha cesur geometrik desenli bir atma yastığı eklemektir. Daha sonra zıt bir atışla dramatik bir etki yaratabilirsiniz. Ayrıca yastıklarla gidebilir ve hayvan desenini farklı ölçeklerde atabilirsiniz.

Çiçek Baskılar ve Desenler
Çiçek Desenli Yastıklar

Ölçek farkından bahsetmişken, çiçek deseniyle oynarken çok kullanışlı olabilir. Hemen hemen aynı renklerde ancak farklı desen boyutlarında çiçek desenli kanepe ve yastıkları deneyin. Daha fazla drama için en az iki gölgeye sahip güzel bir atma battaniyesi veya toplam kontrast tonuyla görünümü daha da geliştirebilirsiniz.

Noktalar, Çizgiler ve Geometri
Geometrik Atmak Yastıklar

Noktalar ve çizgiler, az ya da çok, geometrik şekiller kategorisine girer. Noktaların ve çizgilerin birleşimi asla kötü görünmeyecek bir şeydir. Çizgili bir kanepeye veya kanepeye tamamen zıt noktalı bir yastığı güvenle yerleştirebilirsiniz. Dar çizgilerle daha büyük noktalar deneyin ve bunun tersi de geçerlidir. Dokulu lüks bir battaniye atın ve odanız bir daha asla eskisi gibi olmayacak.

En önemlisi, yeni bir şey denemekten asla korkmayın. Bu yönergelere birkaç kural daha ekleyebilirsiniz.